Klub karelských medvědích psů a lajek Praha

Gratulujeme

13.12. 2013
Pes západosibiřské lajky ICh.Kubar majitele Martina Heřmánka dosáhl titulu Český šampion.


26.10.2012
Dobrý den,
delší dobu se neobjevily zmínky o sportovních úspěších psů klubu. Proto snad nebude ostatním vadit, když se se svým psem, západosibiřskou lajkou Caesarem z Letné, trochu pochlubím. Provozujeme i bikejöring a skijöring, ale závodíme zatím jen v dogtrekkingu. Pravidla tohoto sportu jsou dobře popsána na internetových stránkách www.dogtrekking.info. Dosud jsme absolvovali 35 LONGových (nad 80 kilometrů) a 2 MIDové (do 80 km) závody. Čtyři LONGové závody jsme vyhráli, ve včech pěti LONGových závodech, které jsme absolvovali v zahraničí, a dvou tuzemských MIDových závodech, jsme se umístili mezi prvními třemi. Všechny závody, ve kterých jsme se postavili na start, jsme také úspěšně dokončili. Letošní rok byl pro nás opět úspěšný. V MČR kategorie DTM2 jsme se umístili na třetím místě (stejně jako v roce 2010) a ve stejné kategorii jsme vyhráli mezinárodní soutěž EURODOGTREKKING 2012, která se skládala ze závodů v Rakousku, na Slovensku, na Moravě a v Polsku.
Čestmír Tonder a Caesar25.04.2012
Aili from Bare Moutain byl udělen jako pátému KMP v histori kareláků titul Český grand šampion a jako první KMP získala titul Šampion ČMKU.
Milan Romanovský

Děkujeme za poskytnutí profesionálních fotografií paní Ivaně Malíkové pro grafiku klubových stránek.

Tvorba internetových stránek pro chovatelské stanice psů, focení psů, grafiky pro chovatele, letáčky na vrhy a pro krycí psy